WODA JAKO NAJSKUTECZNIEJSZY ANTYOKSYDANT

CZY WIESZ ŻE .. Woda nasycona wodorem ma znacznie więcej przeciwutleniaczy niż zielona herbata, która przez wielu jest uznawana za niezwykle cenne źródło antyoksydantów.

 Antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, to substancje skutecznie spowalniające procesy starzenia organizmu i chroniące go przed szeregiem groźnych chorób.

Ale zacznijmy od początku i odpowiedzmy sobie na pytanie :

Czym są wolne rodniki?  

Wiemy, że bez tlenu nie ma życia, ale tlen ma również drugie oblicze.

W procesie przetwarzania tlenu na energię, część cząsteczek tlenu zupełnie wymyka się spod kontroli, gubi i uwalnia w postaci wolnych rodników tlenowych i w atomie pojawia się wyrwa. Wówczas mnożą się w niekontrolowany sposób.

Niczym biologiczne pociski – wolne rodniki przemieszczają się po całym organizmie i uszkadzają wszystko, co napotkają po drodze: ściany komórek, białka, geny, a gdy trafią do materiału genetycznego (DNA), mogą wywołać zmiany nowotworowe.

Niewielka ilość wolnych rodników jest organizmowi niezbędna do właściwego funkcjonowania,   ale ich nadmiar może wyrządzić wiele groźnych szkód.

SKĄD BIORĄ SIĘ WOLNE RODNIKI ?

Potężnym generatorem tych złośliwych cząstek są:

 • silny czy długotrwały stres,
 • wdychane wraz z powietrzem spaliny,
 • długie opalanie się ( promienie UV)
 • zażywanie leków
 • wysoko przetworzona żywność,
 • pryskane i nawożone sztucznie owoce i warzywa, produkty zawierające barwniki, konserwanty.

WOLNE RODNIKI SZKODZĄ TEŻ NASZEJ URODZIE.

Niszczą lipidy (tłuszcze) naskórka – uszkadzając jego naturalną barierę ochronną. W skórze właściwej niszczą włókna kolagenowe i elastynowe, a to prowadzi do wysuszenia, zwiotczenia tkanki skórnej i powstania zmarszczek.

Efektywność organizmu w „sprzątaniu” wolnych rodników zmniejsza się, w miarę starzenia się, lub na skutek niektórych chorób.        

Organizm bombardowany zewsząd sam nie poradzi sobie z nadmiarem wolnych rodników.
Dlatego musimy go wspomóc, dostarczając przeciwutleniaczy / antyoksydanów ( egzogennych –czyli z zewnątrz).

Antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, to substancje skutecznie spowalniające procesy starzenia organizmu i chroniące go przed szeregiem groźnych chorób.

W jakich produktach znajdują się antyoksydanty?

Zasady są proste:

 • dużo warzyw i owoców,
 • produktów z pełnego ziarna,
 • mało tłuszczu zwierzęcego, mięsa i wędlin
 • w zamian tłuszcze roślinne, głównie olej rzepakowy i oliwę oraz tłuste ryby morskie,
 • witamina „C“i „E“

Prawda jest taka, że dieta antyoksydacyjna jest dość droga.

Z tego względu sugerujemy zdecydowanie tańszą, mniej kłopotliwą i chyba najbardziej efektywną metodę dostarczenia do organizmu antyoksydantów czyli – picie wody bogatej w dodatkowe jony wodorowe, które neutralizują wolne rodniki.

Skąd wziąć wodę antyoksydacyjną?

 Jak się okazuje, woda nasycona wodorem jest dostępna w sprzedaży – można ją kupić w specjalnych saszetkach lub butelkach. Cena pół litra takiej wody to koszt ok. 3,50 zł.

Gdy jednak z wody tej ma korzystać cała rodzina, to potrzebnych będzie wiele litrów, a to oznacza spore koszty.

Właśnie z tego ekonomicznego względu, korzystniejszym finansowo w perspektywie czasu rozwiązaniem jest zakup własnego, domowego zestawu do uzdatnia wody „produkującego“ dodatkowe ilości wodoru, które gdy dostaną się do naszego wnętrza wraz z wypitą wodą, neutralizują wolne rodniki.

Efekt? Spożywana woda Redox jest zdrowsza niż woda bezpośrednio z kranu czy mineralna, która jest sprzedawana w butelkach.

Co ciekawe, woda nasycona wodorem ma znacznie więcej przeciwutleniaczy niż zielona herbata, która przez wielu jest uznawana za niezwykle cenne źródło antyoksydantów.

Potencjał Redox wody dostarczanej przez urządzenie do uzdatniania wody  może wynosić – 450 mV, podczas gdy herbaty zielonej zaledwie -80mV.

Kupując własne urządzenie do produkcji zdrowej wody pitnej, zapewnimy sobie i całej rodzinie stały, nieograniczony dostęp do ZDROWEJ WODY.

Jeśli będziesz chciał podjąć decyzję o zakupie, skontaktuj się z naszym konsultantem, który pomoże dostosować  optymalne urządzenie do Twoich potrzeb.

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest zamierzonym ani dorozumianym udzielaniem porad medycznych i nie zastępuje takich porad.