Detoksykacja Komórek

Kiedy podejmujemy decyzję o zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów, zaczynamy stosować różnego rodzaju diety odchudzające. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z faktu, że wraz w utratą niechcianej tkanki tłuszczowej, pojawia się pewne zagrożenie dla całego organizmu, które należy zminimalizować, aby uniknąć niekiedy poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Jak do tego dochodzi?

W tkance tłuszczowej znajduje się najwięcej toksyn, które w wyniku wieloletniej przemiany materii jako metabolity, zgromadziły się aby chronić nasze organy wewnętrzne przed zatruciem.

W przypadku intensywnego odchudzania, następuje szybka utrata, spalanie tkanki tłuszczowej. Wiąże się to z intensywnym uwalnianiem toksyn, które wraz z kwasami tłuszczowymi przedostają się nagle w znacznych ilościach do krwioobiegu. Sytuacja ta prowadzi do wzmożonego obciążenia wątroby przez te toksyny a objawia się to problemami z cerą, nieprzyjemnym zapachem ciała, bólami głowy i stawów, chronicznym zmęczeniem.

Około 80 proc. toksyn to toksyny rozpuszczalne w wodzie, które są wydalane przez nerki wraz z moczem. Dlatego kluczowym działaniem jakie należy zastosować to PORZĄDNE NAWODNIENIE ORGANIZMU WŁAŚCIWĄ WODĄ, gdyż tyko wówczas samooczyszczanie organizmu będzie przebiegało prawidłowo, bez negatywnych konsekwencji. Wiadomo, że im więcej pijemy, tym częściej oddajemy mocz. Dlatego szybkie zrzucanie wagi, bez zabezpieczenia we właściwą wodę, która zneutralizuje i usunie toksyny jest niezwykle niebezpieczne. Picie wody oczyszcza organizm. Dzięki wodzie krew i limfa są w stanie skutecznie wyprowadzać toksyny z najdalszych zakątków organizmu, a płuca, nerki, wątroba i skóra mogą usuwać je w bezpieczny sposób na zewnątrz.

Przechodząc dietę oczyszczającą należy uwzględnić jeszcze trzy dodatkowe zalety regularnego picia czystej wody.

Pierwsza dotyczy skuteczności rozpuszczania zanieczyszczeń i tym samym szybkości z jaką organizm się oczyszcza.

Druga zaleta picia wody podczas oczyszczania jest związana z samopoczuciem, które towarzyszy temu procesowi.

Rozpuszczane toksyny trafiają bezpośrednio do krwi, a ich zwiększona podczas detoksu ilość może powodować czasowe dolegliwości, np. w postaci bólu głowy, czy chronicznego zmęczenia lub irytacji.

Zwiększenie ilości wody w organizmie powoduje spadek stężenia tych toksyn we krwi i szybsze ich usunięcie, dzięki czemu pojawiające się dolegliwości są mniej dotkliwe i trwają krócej.

Trzeci aspekt picia ustrukturyzowanej wody podczas oczyszczania dotyczy regularnego wypróżniania.

Część toksyn nierozpuszczalnych w wodzie jest wydalana z organizmu razem z kałem. Z uwagi na jego toksyczność bardzo ważne jest, aby pozbywać się go z jelita grubego jak najszybciej, najlepiej poprzez regularne wypróżnienia. Picie wody jest doskonałym stymulatorem regulującym ten proces, osoby pijące odpowiednią ilość czystej, ustrukturyzowanej wody zazwyczaj nie mają z tym problemu.

Dlaczego ważnym jest aby pić wodę ustrukturyzowaną ?

Woda wodociągowa, tak zwana „kranówka”, lub mineralna z butelek o zniszczonej strukturze jest jedynie chaotycznym skupiskiem cząsteczek składających się zazwyczaj z 12-18 formacji, podczas gdy woda ustrukturyzowana ma ich o połowę mniej. Upośledza to właściwe zaopatrzenie komórek organizmu w wodę. Taka woda wchłania się raptem w 30%, gdyż struktury tej wielkości nie mogą bezpośrednio brać udziału w funkcjach metabolicznych organizmu, ponieważ nie są w stanie wchłaniać się przez błony komórkowe.

Udowodniono naukowo, że tylko woda o prawidłowej strukturze ( zbudowanej z 6 molekół) , ma 100% szansę bezpośrednio wejść w przestrzeń międzykomórkową, dotrzeć do komórki, nawodnić ją odpowiednio, nakarmić i zabrać z niej metabolit, co przy procesie odchudzania ma kluczowe znaczenie.

Bez odpowiedniego nawodnienia detoks nie będzie skuteczny.

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest zamierzonym ani dorozumianym udzielaniem porad medycznych i nie zastępuje takich porad.