Woda na czczo ? Owszem – tylko jaka?

   Pij wodę na pusty żołądek – tak mówią mądrzy ludzie.
   W dzisiejszych czasach bardzo popularne stało się picie wody natychmiast po  przebudzeniu, aby ułatwić wypłukanie toksyn     wyprodukowanych podczas snu przez nasz organizm.

 

        Ale jaką wodę powinniśmy pić, aby była zdrowa i właściwa dla naszego poprawnego funkcjonowania?

  1. przede wszystkim CZYSTĄ! (Oczyszczoną z wszelkich toksycznych substancji)
  2. powinna mieć odczyn zasadowy ( zdecydowanie pow. 7ph (najlepiej 9 – 9,5), aby skutecznie przeciwdziałać zakwaszeniu organizmu.
  3. Powinna mieć ujemny ORP –potencjał oxydoredukcyjny (zapewniający dużą ilość dodatkowych jonów wodorowych, które jako antyutleniacze zwalczają wolne rodniki)
  4. Powinna mieć budowę strukturalną (gwarantującą szybkie przedostawanie się wody przez błonę komórkową i w związku z tym skuteczne nawadnianie komórek naszego organizmu)
  5. Powinna być wzbogacona w zrównoważonych ilościach w niezbędne dla naszego metabolizmu minerały – sód, potas, wapń, magnez

W naszej dzisiejszej rzeczywistości, takie parametry może zagwarantować tylko specjalne urządzenie do produkcji wody o wyżej wymienionych parametrach.

Jeśli jednak jeszcze go nie nie posiadamy, możemy póki co poradzić sobie w inny sposób, wkładając w to trochę więcej wysiłku. Najważniejsze aby zacząć regularnie pić czystą wodę.

Każdy dzień rozpoczynamy od wypicia na czczo 2-3 szklanek wody mineralnej niegazowanej. Jeżeli nie dysponujemy urządzeniem do produkcji alkaicznej (zasadowej) wody, możemy posłużyć się wyciśniętym do niej sokiem z całej cytryny.

I to powinien być obowiązujący standard…

Po kilkunastogodzinnym poście, w tym ośmiogodzinnym poście nocnym, którego celem jest uzdrawianie, oczyszczanie i odbudowywanie organizmu nie należy gwałtownie budzić ciała bombardując go od razu jedzeniem. Najlepiej złamać post głębokim oddychaniem i alkaiczną wodą (ew.z cytryną). Woda powinna mieć temperaturę minimum pokojową, a najlepiej odrobinę cieplejszą, aby ciało nie musiało tracić energii na podgrzanie jej.

Taka zdrowa woda pita na czczo pomaga rozruszać metabolizm, a także oczyścić z toksyn i zalegającego pokarmu, który spożywaliśmy dzień wcześniej.
Woda zasadowa w ujemnym ORP jest świetnym  antyoksydantem, więc ten poranny wypitek jest dla nas szczególnie ważny.        Jest to najprostsza detoksykacja organizmu od której zaczynamy dzień!

 

    Co dokładnie robi alkaliczna woda wypita na czczo?

   – Oczyszcza i pobudza wątrobę i nerki

   – Pobudza perystaltykę jelit

   – Jeżeli ktoś ma problemy z trawieniem, takie jak wzdęcia, odbijanie lub zgagę, łagodzi je, lub likwiduje

   – Ma właściwości antyoksydacyjne czyli przeciwstarzeniowo.

   – Upiększa skórę

   – Oczyszcza i dotlenia krew

Z tych względów będąc świadomymi ludźmi, powinniśmy zaopatrzyć codziennie nasz organizmu w odpowiednią ilość wody o właściwych parametrach czyli: oczyszczoną z metali ciężkich i resztek mikroorganizmów, o ujemnym ph., odpowiednim potencjale redox, właściwej strukturze i prawidłowym napięciu powierzchniowym.

Jeśli chcesz mieć w swoim domu / firmie sprawdzone urządzenie do produkcji zdrowej wody pitnej, wejdź  w zakładkę KONTAKT  i umów się z menadżerem, który dostosuje odpowiednie urządzenie do Twoich potrzeb.

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest zamierzonym ani dorozumianym udzielaniem porad medycznych i nie zastępuje takich porad.