ODDZIAŁYWANIE WODY NA LUDZKI ORGANIZM

Woda to najważniejsza substancja odżywcza w ludzkim organizmie. Woda odpowiada za najważniejsze procesy zachodzące w naszym ciele:

 1. Termoregulacji
 2. Uczestniczy we wszystkich reakcjach biochemicznych
 3. Główny czynnik procesu trawienia
 4. Uczestniczy w przyswajaniu i transportowaniu substancji odżywczych
 5. Transportuje na zewnątrz komórek toksyny

Jesteśmy w 75 % wypełnieni woda, a te pozostałe 25% to materiał pomocnicze w postaci minerałów witam i aminokwasów i jeszcze paru związków chemicznych.

Gdyby organizm, nie miał pewnych mechanizmów uzdatniających (takiej wewnętrznej stacji uzdatniania wody), a w środku była woda którą dostarczamy z kranu, lub tzw. mineralna z butelek – nie przeżylibyśmy nawet jednej godziny bo woda w naszym organizmie posługuje się zupełnie innymi parametrami:

 1. właściwe ph.
 2. odpowiedni REDOX
 3. właściwą strukturę
 4. odpowiednie napięcie powierzchniowe

Nasz organizm – cała nasza fabryka biochemiczna, wszystkie procesy odżywiania, przemiany materii, wydalania itd., cały metabolizm, zachodzą w wodzie, więc do komórek musi być właśnie dostarczana woda o odpowiednich parametrach.

Dlatego jeżeli tej wody zaczyna w organizmie brakować – zaczynają się poważne problemy:

 • bóle głowy
 • brak koncentracji
 • uczucie stałego zmęczenia
 • obrzęki nóg
 • zaparcia
 • suchość cery
 • nieprzyjemny zapach z ust
 • bóle mięśni
 • bóle stawów i kręgosłupa ( dyski międzykręgowe w 70% zbudowane są w wody).

Głównym składnikiem krążków międzykręgowych jest woda. Dysk składa się w uproszczeniu z jądra miażdżystego oraz pierścieni włóknistych.

To pierwsze składa się w 70-90% z wody(w zależności od wieku pacjenta), drugie zaś to mocna struktura kolagenowa, która również jest bardzo dobrze uwodniona. To właśnie brak prawidłowej wymiany wody w dysku jest głównym powodem powstawania wczesnych zmian zwyrodnieniowych w strukturze krążka czego konsekwencją jest ból kręgosłupa.

Jest w naszym organizmie kilka takich organów, gdzie tej wody nie może zabraknąć .

Najwięcej wody zużywa nasze centrum dowodzenia- mózg, później serce, nerki wątroba i płuca. Tu woda musi być zawsze !

Nasz wewnętrzny komputer (mózg), który steruje tą fabryką w 70% zbudowany jest z wody.Gdyby np. poziom nawodnienia mózgu spadł o 1%, nastąpiłyby nieodwracalne skutki dla zdrowia. Dlatego, jeżeli nie zaopatrzymy codziennie naszego organizmu w odpowiednią ilość wody o właściwych parametrach czyli właściwe ph., odpowiedni redox, właściwą strukturę i odpowiednie napięcie powierzchniowe, to organizm sam sobie ją pobierze z naszego wnętrza.

Ma do tego celu dwie możliwości:

 1. Aby zapewnić przede wszystkim nawodnienie naszego mózgu poszuka wody tam gdzie jest je dużo np. w układzie krwionośnym (ponad 80% krwi to woda).

W razie braków, organizm może wyciągnąć z krwi nawet 8% wody, aby zabezpieczyć potrzeby najważniejszych organów.

Co się dzieje z krwią, jeśli wyciągniemy z niej 0,5l. wody? GĘSTNIEJE.

Powoduje to, że taką gęstą krew, trudniej jest przecisnąć przez cieniutkie naczynia włosowate – do końcówek placów rąk i nóg dochodzą już tylko śladowe ilości – stąd zimno.

Co musi zrobić serce aby przepchnąć taką zgęstniałą ciecz przez cieniutkie kanaliki?

No musi zwiększyć ciśnienie w układzie krwionośnym, żeby skutecznie rozprowadzać krew. Mierzymy ciśnienie – uuu .. mamy nadciśnienie ! Szybko do lekarza po tabletki.

A czym lepiej rozrzedzić krew – tabletką czy właściwą wodą ?

 1. Drugim sposobem na nawodnienie naszego wnętrza, jest pobranie wody z miejsca, gdzie jest ona już teoretycznie najmniej niepotrzebne – „ na wylocie” – czyli z jelita grubego.

Co się wówczas dzieje ?

Z resztek kałowych znajdujących się w jelicie grubym, wyciskana jest woda i dostarczana aby zabezpieczyć właściwy przebieg procesów metabolicznych, oraz zaopatrzyć w wodę nasz procesor – czyli mózg.

Jakie są tego konsekwencje?

 1. ZAPARCIA ( powinniśmy oddawać stolec 3x dziennie)
 2. Pojawiają się BÓLE GŁOWY.

Dlaczego? no bo jeżeli mózg nawadniamy wodą z szamba, to jak ma się nie buntować?

Ból głowy jest wołaniem o pomoc – daj mi dobrą wodę!

Dlaczego to jest takie ważne aby pić wodę zasadową o min 8 ph?

Produkty, które spożywamy w sposób naturalny zakwaszają nas w 80%. Wszystkie mięsa, produkty pochodzenia węglowodanowego, jak chleb, ryż, makarony, mleko, ryby coraz bardziej zakwaszają nasz organizm (nie wspominając już o herbacie, kawie czy słodkich napojach, sokach).

Co się dzieje wówczas w naszym organizmie?

Zmienia się wówczas równowaga ph, ten stan idealnie wykorzystują choroby, które w środowisku kwaśnym potrafią najłatwiej się rozwijać. W długotrwałym zakwaszeniu organizmu słabną mechanizmy obronne. Organizm zamiast usuwać toksyny z ciała przez nerki, gromadzi je w tkance tłuszczowej, która działa jako neutralizator zakwaszenia. Jednak obok tej ochrony, w międzyczasie rozwijają się takie choroby, jak cukrzyca, problemy ze stawami i wiele innych patologii.

Niemiecki naukowiec Otto WARBURG w 1931 r. otrzymał nagrodę Nobla za udowodnienie , że komórki rakowe rozwijają się tylko i wyłącznie w środowisku kwaśnym-beztlenowym.

 • komórka rakowa w środku ma 4,5 ph.
 • przy 7,2 ph. przestaje się rozwijać
 • przy 7,4 -7,5 ph OBUMIERA ! Nie ma śladu po komórkach nowotworowych.

Utrzymujemy właściwe ph. organizmu i nie ma nowotworów ! Jakie to proste!

Skoro od 1931r. o tym wiadomo, co roku wydawane są miliardy na walkę z rakiem – więc o co chodzi? Jak nie wiadomo o co chodzi…..

Miernikiem naszego życia jest ph naszej rzeki życia – krwi. Ph krwi waha się w granicach 7,45 ( tętnicach) – 7,35 ( w żyłach – bo krew jedzie po tlen do naszych płuc). Jeżeli spadnie tylko do 7,2 (0,2)następuje zgon i nasz organizm pilnuje, aby nie doszło do spadku poniżej 7,2.

A my zamiast zasadowej wody pijemy :

Wody mineralne 6ph

Wody gazowane 5 ph

Herbaty 4 ph

Kawy 3 ph

Oczywiście dominują wszystkie słodkie napoje i soki, które mają ph.2,5

Dlaczego więc ktoś kto pije napoje gazowane i soki nie umiera z powodu KWASICY ?

Bo centralny układ nerwowy do tego nie dopuszcza.

Co robi rolnik, aby odkwasić glebę ? – wapnuje ją.

Jedzie do magazynu GS-u, kupuje worki z wapnem i rozsypuje na polu.

A gdzie organizm ma swoje magazyny wapnia ? – KOŚCI / ZĘBY

Naszego organizmu nie obchodzi, że będą nam wypadały zęby, że będą się łamały kości, że będziemy mieli osteoporozę w młodym wieku.

Na kości się nie umiera, bez zębów tez żyć można.

Centralny układ nerwowy pilnuje żebyśmy nie umarli i przesuwa te zasoby do najbardziej potrzebujących organów.

Zaczyna „objadać” właściciela z najbardziej zasadowych pierwiastków , aby przedłużyć mu życie ! Wyrzuca do krwi silnie zasadowe minerały, aby utrzymać równowagę kwasowo-zasadową

Z tych względów będąc świadomymi ludźmi, powinniśmy zaopatrzyć codziennie nasz organizmu w odpowiednią ilość wody o właściwych parametrach czyli: oczyszczoną z metali ciężkich i resztek mikroorganizmów, o ujemnym ph., odpowiednim potencjale redox, właściwej strukturze i prawidłowym napięciu powierzchniowym.

Jeśli chcesz mieć w swoim domu / firmie sprawdzone urządzenie do produkcji zdrowej wody pitnej, wejdź  w zakładkę KONTAKT  i umów się z menadżerem, który dostosuje odpowiednie urządzenie do Twoich potrzeb.

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. Nie jest zamierzonym ani dorozumianym udzielaniem porad medycznych i nie zastępuje takich porad.